Vanaf de Oersebaan, tegenover tank- en servicestation Schippers Stop, kun je in westelijke richting een vervallen gebouwtje onderscheiden. Het staat verscholen in het struikgewas.
Het is nu een onderkomen voor zeldzame diersoorten, maar tot in de jaren 50 van de vorige eeuw heeft het een andere functie. De zusters van Oerle hebben het in 1873 laten bouwen als de berging van het ontspanningsoord voor de kinderen die bij de zusters op school zitten.
In deze ‘lusthof’ ligt ook een vijvertje en de locatie word omgeven door een gracht met een houten bruggetje. In 1939 wordt er zelfs een tennisbaan aangelegd. Oorspronkelijk wordt het buitenverblijf aangeduid met ‘Vijverbergje’, maar in de volksmond krijgt de ‘lusthof’ al snel de naam van het gebouwtje.
- Hoe wordt het inmiddels vervallen gebouwtje genoemd?
Antwoord
Het gebouwtje – maar ook de locatie – wordt het Koepeltje genoemd. Het was uiteindelijk niet alleen een ‘lusthof’ voor de kinderen die bij de zusters in Oerle op kostschool zaten. In de jaren 80 was het Koepeltje ook een ontspanningsoord voor de zanger Dimitri van Toren (1940-2015). Zijn woning stond dicht bij het Koepeltje.