In Veldhoven zijn diverse straten genoemd naar Veldhovense slachtoffers van oorlogshandelingen: Janus Hagelaarsstraat, Frits Verhagenstraat, Piet van der Lindenstraat, Frans Bekersstraat.
Frans Bekers is voor de oorlog werkzaam in een textielfabriek. In de oorlog wordt hij door de bezetter vanaf september 1942 tewerkgesteld in Kassel. Hij ontsnapt daar een jaar later en duikt onder. Frans wordt ingeschakeld bij het verzet waar hij zich o.a. bezighoudt met het onklaar maken van spoorwegen en het bemachtigen van distributiebonnen. Bij de komst van de geallieerden sluit hij zich aan bij de ‘Stoottroepen’ en trekt met hen mee via Eindhoven naar Best. Daar wordt hij op 28 oktober 1944 gedood. Frans wordt begraven op het Caeciliakerkhof van Veldhoven-Dorp. In 1975 wordt hij op de Erebegraafplaats bij Loenen herbegraven.
- Wat was de oorzaak van zijn dood?
Antwoord
In Best kreeg Frans o.a. de opdracht om burgers te waarschuwen voor mijnenvelden. Die opdracht is hem noodlottig geworden: op 28 oktober 1944 kwam hij zelf om in een mijnenveld.