Het Erfgoedhuis mocht dit jaar het raadsuitje verzorgen dat traditiegetrouw vooraf gaat aan de opening van het nieuwe bestuurlijke jaar. In vier groepen leidden wij de raadsleden rond, elke groep deed één kerkdorp aan.
Na de rondleiding waarbij onze gidsen wetenswaardigheden en anekdotes deelden en uitleg gaven over verschillende gebouwen en hun betekenis werd de middag afgesloten met een quiz, ook traditie bij deze raadsuitjes. In elke quizgroep zaten mensen uit de vier verschillende rondleidingen. Dit keer werd de kennis van de raadsleden over het karakter en eigenaardigheden van de inwoners van de gemeente Veldhoven, de sterke verhalen en de geschiedenis getoetst.
Na een middag in uitstekende sfeer, namen wij de complimenten voor onze bijdrage in ontvangst. De raadsleden hebben zelf kunnen ervaren dat de informatie over het erfgoed in goede handen is bij de Vereniging Erfgoedhuis Veldhoven.
Foto boven: Gids Jan van Gestel bij de plaquette in het centrum van Oerle. De plaquette toont het 13e eeuwse domein met de achtvormige gracht van de familie Van Oerle.








































































































































